TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 30 sie 2014, o 10:09

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4763 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107 ... 159  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 15 cze 2012, o 18:26 
Spamer
Spamer

Pochwały: 47
Marka: Nissan
Model: X-trail
Rocznik: 2004
Silnik: 2.2 dCI
1) ładny kolor, na pewno po polerce, kombiaczek, silnik 1.8 na łańcuchu, silnik myty - tylko po co ? z 2003r. - jest to 1 rok produkcji t25, jak chcesz coś więcej wiedzieć to zabieraj do ASO, coś mały przebieg nawet jak na benzynę

2) fajny kolorek, z polskiego salonu, więc historie będziesz mógł sprawdzić w ASO bez problemu, silnik 2.0 - ciut bardziej skomplikowany niż 1.8, ale też więcej koników i dający więcej frajdy, ładny środek, przyciemniane szyby czyli albo SOL albo wyżej

1 i 2 mają ksenony pytaj czy były wymieniane reflektory i soczewki

3) 2 kluczyki? a gdzie trzeci szary?-serwisowy, rok młodsza od pozostałych, zwykła klima, brak ksenonów

4) też solk-a, właściciel daje dużo zdjęć, nic nie ma do ukrycia

Obojętnie na którą byś się zdecydował musisz zabrać do ASO i wszystko dokładnie posprawdzać.

Pozdrawiam Lukatoari
LEGIA Warszawa Mistrz Polski !!

PostNapisane: 15 cze 2012, o 20:55 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 7
Marka: Toyota
Model: Avensis T25
Rocznik: 2006
Silnik: 2,2 2ADFTV+box
http://otomoto.pl/toyota-avensis-2-0-vv ... 65499.html
poszukiwan ciąg dalszy takie coś sobie wypatrzył. Może ktoś zna to auto?

PostNapisane: 15 cze 2012, o 21:02 
Guru
Guru

Pochwały: 8
Marka: toyota
Model: t25 przed i po fl
Rocznik: 2007
Silnik: 1cd i 1ad
a co tu znac? jak ktos chce kupic to niech wezmie 300pln w lape zajedzie do aso, 2.0 moze miec tylko muke w okolicy sonda/kat, pomijajac spalanie. czy nie mozna wyszukac takiego auta nie z autohandlu? i wtedy prosciej sie kupuje jak widzisz normalnych ludzi w normalnym domu ktorzy sprzedaja ( powinni sprzedawac) normalny samochod.

PostNapisane: 15 cze 2012, o 21:09 
Spamer
Spamer

radmik napisał(a):
http://otomoto.pl/toyota-avensis-2-0-vvti-salon-pl-faktura-vat-C24465499.html
poszukiwan ciąg dalszy takie coś sobie wypatrzył. Może ktoś zna to auto?

bez ASO ani rusz

Pozdrawiam Lukatoari

PostNapisane: 16 cze 2012, o 05:52 
Spamer
Spamer

Pochwały: 580
Model: T22
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2002
Silnik: D4D ДT+2T
Komisy i autohandle omijajcie szeeeeeeerooookim łukiem.
Nie strzela się we własne kolana.

PostNapisane: 18 cze 2012, o 10:34 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis
Silnik: 1.8
Witam, na wstępnie chciałbym wszystkim się przedstawić i przywitać. Mam na imię Kuba i jestem spod Warszawy. Planuje zakup Avensis i stąd moje pytania. Nie mogłem znaleźć odpowiedniego działu więc myślę że dobrze wybrałem.

Wczoraj oglądałem Toyotę Avensis w Kombi. Właściciel nie był w stanie odpowiedzieć mi na kilka pytań więc kieruje je do Was

Silnik 1.8 VVT-I rok 2004 Avant

1. Przy włączonym zapłonie nie świeci się kontrolka od poduszek powietrznych. Czy powinna? Na jakie kontrolki jeszcze zwrócić uwagę?
2. Przycisk TRC OFF - czy to jest przycisk wyłączenia układu kontroli napędu (czyli ślizganiu się kół podczas ruszania)?
3. Jak sprawdzić czy samochód posiada i czy jest sprawny układ stabilizacji toru jazdy (kontrolka VSC mówi o braku działania?) jak sprawdzić czy samochód ma taki system?
4. Na progach samochodu są chromowane listwy z napisem AVENSIS w tym przypadku jedna z listew od strony pasażera jest prawie całkowicie starta wersja chromu i jest czarna. Czy to normalne czy to oznaka jakiegoś kombinowania?
5. Tylna prawa lampa w jednym miejscu jest zaparowana. Czytałem o przednich reflektorach że tak sie zdarza - z tylnymi lampami jest podobnie?
6. Przy załączaniu klimy słychać delikatnie piszczenie jakby ślizgał się pasek od klimy czy wystarczy go naciągnąć, wymienić?
7. Przy dodawaniu gazu słychać delikatne "dzwonienie" spod samochodu. Osłona tłumika?
8. Czy można montować w tym silniku LPG?
9. Przy wsiadaniu do samochodu delikatnie trzeszczy cos w zawieszeniu. Wystarczy coś nasmarować?
10. PARKTRONIK - jak sprawdzi czy działa bo nie widziałem żadnego dodatkowego wyświetlacza. Powinno być słychać jakiś dźwięk, czy może na konsoli od radia coś trzeba wcisnąć?

Poza tym wszystko jest ok. Samochód czysty zadbany. Sprawdziłem czujnikiem lakieru i tylko jest pomalowany tylny błotnik i trochę tylnie drzwi - przypuszczam ze obcierka jakaś była. Czt w związku z tym może nie została podłączony czujnik poduszki i dlatego moje 1 pytanie ?

Na co zwrócić jeszcze uwagę bo zdecyduje się podjechać do Toyoty na przegląd przed sprzedażowy i czy w ASO wszystko mi sprawdzą to co wymieniłem na górze czy lepiej wydrukować im tą liste?
--------------------
Pozdrawiam
Kuba

PostNapisane: 18 cze 2012, o 13:12 
Coś wie...
Coś wie...

Model: avensis t25
Silnik: 1.8 benzyna
apek napisał(a):
Witam, na wstępnie chciałbym wszystkim się przedstawić i przywitać. Mam na imię Kuba i jestem spod Warszawy. Planuje zakup Avensis i stąd moje pytania. Nie mogłem znaleźć odpowiedniego działu więc myślę że dobrze wybrałem.

Wczoraj oglądałem Toyotę Avensis w Kombi. Właściciel nie był w stanie odpowiedzieć mi na kilka pytań więc kieruje je do Was

Silnik 1.8 VVT-I rok 2004 Avant

1. Przy włączonym zapłonie nie świeci się kontrolka od poduszek powietrznych. Czy powinna? Na jakie kontrolki jeszcze zwrócić uwagę?
2. Przycisk TRC OFF - czy to jest przycisk wyłączenia układu kontroli napędu (czyli ślizganiu się kół podczas ruszania)?
3. Jak sprawdzić czy samochód posiada i czy jest sprawny układ stabilizacji toru jazdy (kontrolka VSC mówi o braku działania?) jak sprawdzić czy samochód ma taki system?
4. Na progach samochodu są chromowane listwy z napisem AVENSIS w tym przypadku jedna z listew od strony pasażera jest prawie całkowicie starta wersja chromu i jest czarna. Czy to normalne czy to oznaka jakiegoś kombinowania?
5. Tylna prawa lampa w jednym miejscu jest zaparowana. Czytałem o przednich reflektorach że tak sie zdarza - z tylnymi lampami jest podobnie?
6. Przy załączaniu klimy słychać delikatnie piszczenie jakby ślizgał się pasek od klimy czy wystarczy go naciągnąć, wymienić?
7. Przy dodawaniu gazu słychać delikatne "dzwonienie" spod samochodu. Osłona tłumika?
8. Czy można montować w tym silniku LPG?
9. Przy wsiadaniu do samochodu delikatnie trzeszczy cos w zawieszeniu. Wystarczy coś nasmarować?
10. PARKTRONIK - jak sprawdzi czy działa bo nie widziałem żadnego dodatkowego wyświetlacza. Powinno być słychać jakiś dźwięk, czy może na konsoli od radia coś trzeba wcisnąć?

Poza tym wszystko jest ok. Samochód czysty zadbany. Sprawdziłem czujnikiem lakieru i tylko jest pomalowany tylny błotnik i trochę tylnie drzwi - przypuszczam ze obcierka jakaś była. Czt w związku z tym może nie została podłączony czujnik poduszki i dlatego moje 1 pytanie ?

Na co zwrócić jeszcze uwagę bo zdecyduje się podjechać do Toyoty na przegląd przed sprzedażowy i czy w ASO wszystko mi sprawdzą to co wymieniłem na górze czy lepiej wydrukować im tą liste?
--------------------
Pozdrawiam
Kuba

No wiec czesc Kuba!!
postaram ci sie troche pomoc ale reszte musza dodac koledzy:
odnosnie kontrolek, wszystko co auto ma sprawne powinno zasygnalizowac kontrolkami po przekreceniu zaplonu a po chili bedzie gasnac, wszystkie zolte kontrolki. jesli tak nie jest to znaczy ze cos bylo kombinowane.
1) kontrolka poduszki swieci sie tylko przez pare sekund po wlaczeniu zaplonu i moze ten moment przeoczyles chyba ze naprawde jej nie ma wiec moze ktos cos kombinowal z poduszkami.
2) tak tu masz racje tym wylaczasz trakcje.
3) Vsc hmmm, jak jest snieg to latwo to sprawdzic ale jak sucho to troche szkoda auta. chyba to wychodzilo standardowo ale czy dziala to inna sprawa.
4) ja mam listwy ale one sa obie w takim samym stanie i obie sie nadal blyszcza jednakowo.
8)GAZ, opinie rozne i musisz o tym poczytac w temacie Lpg ale generalnie poki nie kombinujesz z gazem nie masz problemow z silnikiem, takie moje zdanie i oczywiscie zalezy od przebiegow jakie bedziesz robic.
9) trzeszczec moze np jakis swozen a smarowanie nic nie pomoze tylko trzeba wymienic.

No to na tyle moge ci pomoc ale silnik 1.8 mial swoja wade z braniem oleju (ja sie z tym borykam wlasnie teraz), sprawdz tez przednie swiatla dobrze, sprzeglo a poza tym w miare dobre auto. pozdrawiam

PostNapisane: 19 cze 2012, o 14:54 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis
Silnik: 1.8
Jestem już posiadaczem omawianego egzemplarza. Może uzupełnię co już się dowiedziałem a więc:

1. Poduszki się jednak świecą. Jest zabezpieczenie przed kradzieżą i dopiero po odblokowaniu samochodu startują pozostałe kontrolki.
2. Tak to jest przycisk wyłączania kontroli trakcji podczas ruszania (przeciw blokowaniu się kół podczas ruszania)
3. Posiada VSC - kontrolka
4. Listwę należy wymienić ponoć 40 pln na allegro (wymienia się całą osłonę plastikową progu)
5. Lampa zaparowana - zły montaż po demontażu. Trzeba wymienić uszczelkę
6. Pasek do wymiany - być może także napinacz ale zależy zacząć od paska bo napinacz drogi
7. Zniknęło
8. Można - koszt ok 2700-3900
9. Tutaj powodem był zaciągnięty hamulec ręczny
10. Jednak jest wyświetlacz - parktronik dokładany poza ASO - działa

Samochód był sprawdzony w Toyota Włochy w Warszawie. Bardzo profesjonalna i miła obsługa. Sprawdzili wszystko co można - także miernikiem lakieru. Były zdjęte wszystkie koła, mierzone wszystkie tarcze hamulcowe. Podpinany pod komputer. Test amortyzatorów i hamulców. Wydruk historii serwisowej i wszystkich napraw oraz przebiegu auta. A najważniejsze dla mnie było to że stałem przy samochodzie jak wszystko sprawdzali z mechanikiem i mogłem od razu dowiedzieć się wiele rzeczy na temat Toyoty bo nigdy wcześniej jeszcze tej marki nie użytkowałem.

Dzięki za pomoc i pozdrawiam

PostNapisane: 19 cze 2012, o 15:09 
Avant to jest w Audi... :baseball:

PostNapisane: 19 cze 2012, o 19:37 
Coś wie...
Coś wie...

Model: avensis t25
Silnik: 1.8 benzyna
apek napisał(a):
Jestem już posiadaczem omawianego egzemplarza. Może uzupełnię co już się dowiedziałem a więc:

1. Poduszki się jednak świecą. Jest zabezpieczenie przed kradzieżą i dopiero po odblokowaniu samochodu startują pozostałe kontrolki.
2. Tak to jest przycisk wyłączania kontroli trakcji podczas ruszania (przeciw blokowaniu się kół podczas ruszania)
3. Posiada VSC - kontrolka
4. Listwę należy wymienić ponoć 40 pln na allegro (wymienia się całą osłonę plastikową progu)
5. Lampa zaparowana - zły montaż po demontażu. Trzeba wymienić uszczelkę
6. Pasek do wymiany - być może także napinacz ale zależy zacząć od paska bo napinacz drogi
7. Zniknęło
8. Można - koszt ok 2700-3900
9. Tutaj powodem był zaciągnięty hamulec ręczny
10. Jednak jest wyświetlacz - parktronik dokładany poza ASO - działa

Samochód był sprawdzony w Toyota Włochy w Warszawie. Bardzo profesjonalna i miła obsługa. Sprawdzili wszystko co można - także miernikiem lakieru. Były zdjęte wszystkie koła, mierzone wszystkie tarcze hamulcowe. Podpinany pod komputer. Test amortyzatorów i hamulców. Wydruk historii serwisowej i wszystkich napraw oraz przebiegu auta. A najważniejsze dla mnie było to że stałem przy samochodzie jak wszystko sprawdzali z mechanikiem i mogłem od razu dowiedzieć się wiele rzeczy na temat Toyoty bo nigdy wcześniej jeszcze tej marki nie użytkowałem.

Dzięki za pomoc i pozdrawiam

a czy powiedzial ci cos o wadzie w silniku miedzy 2003-2006? chodzi o branie oleju, kontroluj stan przez pierwsze tysiace przebiegu. Z tym gazem to uwazaj u kogo zakladasz bo trzeba to zalozyc "dobrze". uciechy z auta. pzdr

PostNapisane: 19 cze 2012, o 19:48 
Spamer
Spamer

apek napisał(a):

To teraz się pochwal swoim autkiem w dziale Strona główna forum » Toyota Avensis » NASZE SAMOCHODY » T25. Z chęcią objerzymy nowy nabytek forumowy

Pozdrawiam Lukatoari

PostNapisane: 25 cze 2012, o 14:58 
Nowicjusz
Nowicjusz

Rocznik: 2003
Silnik: 1.8 VVTi
Witam wszystkich:) Podobnie jak kolega z poprzedniej strony szukam avensis t25 kombi, 1.8 pb również w okolicach 25tyś. nawet przymierzałem sie do kupna tej czarnej z historia rodem z telenoweli. Szukam dalej i zastanawiam się poważnie na tym egzemplarzem.

http://otomoto.pl/toyota-avensis-C24685199.html

Osoba prywantna, jest to co prawda już 3 właściciel, który jeździ autem już 5 lat, a właściwie częściej żona bo facet jeździ służbowym. Żona kupiła cos nowszego i avensis stoi i czeka na nowego właściciela. Człowiek generalnie sympatyczny, nie handlarz, jedynie co mnie zaniepokoiło to fakt że nie robi regularnych przeglądów bo niby nic się nie dziej, a olej i filtry wymienia sam. Co do brania oleju, mówił, że na castrolu na 15tyś brał 1 litr ale ostatnio zmienił na lotos branie się skończyło. Auto sprowadzone z niemiec chyba w 2007. Przed tym facetem jeździła toyotą jeszcze jakaś nauczycielka. Podobno auto nie było nigdy bite i lakierowane. Ma jedynie wgniecenie na lewym przednim nadkolu i jakieś zarysowania na tylnim zderzaku. generalnie wszystko wydaje się wiarygodne. Co myślicie?

Ogladałem jeszcze tę

http://otomoto.pl/toyota-avensis-sol-se ... 04190.html

Wygląda wszystko niby ok. Trochę zniszczona kkierownica i skóra przy lewarku skrzyni biegow. Przebieg wydaje sie byc realny bo w 2010 miala 100tyś km.

PostNapisane: 25 cze 2012, o 15:26 
Spamer
Spamer

Pochwały: 279
Model: T25
Silnik: 2.0 benzyna
ja myślę,że jak brał litr to jak go kupisz będzie brał 1,5l na 1000km....daruj sobie go lepiej

PostNapisane: 25 cze 2012, o 17:42 
Moderator
Moderator

Pochwały: 186
Model: Avensis T22
Rocznik: 2001
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv
łośsuperktoś napisał(a):
Co do brania oleju, mówił, że na castrolu na 15tyś brał 1 litr ale ostatnio zmienił na lotos branie się skończyło.
i tu mozesz zaliczyc lipe... mozesz, nie musisz, i nie za bardzo jest metoda jak to sprawdzic

PostNapisane: 26 cze 2012, o 14:40 
Nowicjusz
Nowicjusz

Silnik: 1.8 VVTi
może coś więcej na temat oprócz oleju? Zwłaszcza, że dla mnie litr oleju na 15tyś to nie jest rzecz katastrofalna.

PostNapisane: 26 cze 2012, o 14:42 
Guru
Guru

Pochwały: 36
Marka: TOYOTA
Model: Avensis T25 Sedan
Rocznik: 2008
Silnik: 1ZZ-FE
łośsuperktoś napisał(a):
może coś więcej na temat oprócz oleju? Zwłaszcza, że dla mnie litr oleju na 15tyś to nie jest rzecz katastrofalna.

Zaczyna się od litra na 15tyś a kończy na litrze na 1tyś. Lepiej być ostrożnym.

** RAV4 4x4 2.0 VVTi ** ** 2011 ** PREMIUM

I AM THE LAW

PostNapisane: 26 cze 2012, o 19:30 
Moderator
Moderator

Pochwały: 186
Model: Avensis T22
Rocznik: 2001
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv
łośsuperktoś napisał(a):
zgadza sie, tylko w tych autach wystepowala wada silnika, i mozna wpasc na mine, stad Cie tylko ostrzegam abys dobrze goscia podpytal ;-)

Tytuł: zakup Avensis
PostNapisane: 26 cze 2012, o 20:25 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Almera
Rocznik: 1996
Silnik: 1,6
witam,
przymierzam się do zakupu Toyoty avensis
interesuje mnie coś takiego :
http://otomoto.pl/toyota-avensis-gaz-se ... 50906.html

są jacyś specjaliści ktos się wypowie?? A może ktoś ma coś lepszego na oku.

z góry dzięki za rady

numer vin: SB1DR56L50E022783

pozdrawiam

PostNapisane: 26 cze 2012, o 20:32 
Guru
Guru

Pochwały: 35
Model: Avensis T27 FL Wagon
Rocznik: 2012
Spróbuj poszukać czegoś w programie "Pewne auto" Toyoty i porwównaj ceny z otomoto.

Np.: http://www.toyota.pewneauto.pl/oferta/r ... &sort_wg=1

Fiat 126p FL 0,65 (24 KM), Polonez 1,6 GLE (87 KM), Fiat Marea Weekend 1,6 SX (103 KM), Opel Astra I 1,4 (60 KM), Ford Mondeo Mk II 2,0 (132 KM), Volvo V70 2,5T 4x4 (250 KM), Ford Mondeo Mk III 2,0 (145 KM), Ford Mondeo Mk III (FL) 3,0 ST (226 KM), Nissan Almera 1,5 (97 KM), Suzuki Vitara 4x4 1,6 (97 KM), Ford Mondeo Mk IV 2,5 (220 KM), Kia Soul 1,6 (124 KM)

PostNapisane: 26 cze 2012, o 22:06 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 29
Marka: Skoda
Model: Octavia III Combi
Rocznik: 2013
Silnik: 1.4 TSI 140KM
tex11 Tapicerka brudna (z tyłu plamy na kanapie), fotele przednie sponiewierane (ja mam najechane 98000km i wyglądają o wiele lepiej)........
Po moich przygodach z szukaniem samochodu, następne będę kupował albo za granicą, albo w komisie przy ASO, np. tak jak proponuje Barbapapa. Masz fakturę i teoretycznie rok spokoju (rękojmia).

Tytuł: zakup Avensis
PostNapisane: 26 cze 2012, o 22:13 
Stara się...
Stara się...

Pochwały: 2
Rocznik: 2005
Silnik: 1AZ FSE
tex11 napisał(a):
witam,
przymierzam się do zakupu Toyoty avensis
interesuje mnie coś takiego :
http://otomoto.pl/toyota-avensis-gaz-se ... 50906.html

są jacyś specjaliści ktos się wypowie?? A może ktoś ma coś lepszego na oku.

z góry dzięki za rady

numer vin: SB1DR56L50E022783

pozdrawiam

Komis, niski przebieg jak na auto z 2004 roku z gazem oraz jedna z niższych cen na otomoto - ja bym nie ryzykował. Dodatkowo to 1.8 więc mogą być problemy z braniem oleju a komis na pewno nie powie Ci prawy czy w tym modelu występuje ten problem.

PostNapisane: 27 cze 2012, o 18:43 
Nowicjusz
Nowicjusz

Rocznik: 2007
Silnik: 2,0 benzyna
Witam wszystkich mam pytanko jestem zainteresowany kupnem Toyoty Avensis kombi do 40 tyś tylko mam problem nie wiem z jakim silnikem kupić(bardziej jestem za benzyną) jaki silnik najlepszy do tej kwoty pozdrawiam i czekam na wasze opinie :auto:

PostNapisane: 27 cze 2012, o 21:58 
Coś wie...
Coś wie...

Silnik: 1 ZZ-FE 1,8 BG
1.8 vvti :tak:
ja mam taki i zadnego oleju mi nie bierze a mam już 240 tys i w tym na gazie 220 tys LPI gaz

PostNapisane: 28 cze 2012, o 05:55 
Guru
Guru

Tyski 71 napisał(a):
Witam wszystkich mam pytanko jestem zainteresowany kupnem Toyoty Avensis kombi do 40 tyś tylko mam problem nie wiem z jakim silnikem kupić(bardziej jestem za benzyną) jaki silnik najlepszy do tej kwoty pozdrawiam i czekam na wasze opinie :auto:

Benzyna to tylko 1.8 VVTi. Dobre osiągi, nie jest mułowaty jak 1.6 VVTi który zdecydowanie nie pasuje do masy T25. Nie jest też tak paliwożerny jak 2.0 VVTi. Jedyny mankament to możliwość brania oleju. Ale jeśli udałoby Ci się kupić T25 po FLu to tam już tego problemu nie ma.

I AM THE LAW

PostNapisane: 28 cze 2012, o 07:30 
Coś wie...
Coś wie...

Silnik: 1 ZZ-FE 1,8 BG
rg :tak:

PostNapisane: 28 cze 2012, o 10:40 
Coś wie...
Coś wie...

Model: Avensis T27 FL
RG napisał(a):
Tyski 71 napisał(a):

Benzyna to tylko 1.8 VVTi. Dobre osiągi, nie jest mułowaty jak 1.6 VVTi który zdecydowanie nie pasuje do masy T25. Nie jest też tak paliwożerny jak 2.0 VVTi. Jedyny mankament to możliwość brania oleju. Ale jeśli udałoby Ci się kupić T25 po FLu to tam już tego problemu nie ma.

Skoro nie ma nic większego, to bierz 2.0, nie jest tak mułowaty jak 1.8 :diabel:
Avensis jest na tyle dużym samochodem, że silniki powinny się zaczynać od 2.0 a nie kończyć..... :diabel:
A tak na poważnie: najpierw się zastanów czy chcesz oszczędzać paliwo za wszelką cenę i jeździć wyjątkowo spokojnie, czy raczej liczą się osiągi np. przy wyprzedzaniu w trasie gdy w samochodzie siedzą 4 osoby plus bagaż. I wtedy będziesz wiedział jaki silnik.

PostNapisane: 28 cze 2012, o 11:13 
Guru
Guru

Marcinelli napisał(a):
RG napisał(a):
Tyski 71 napisał(a):

Skoro nie ma nic większego, to bierz 2.0, nie jest tak mułowaty jak 1.8 :diabel:
Avensis jest na tyle dużym samochodem, że silniki powinny się zaczynać od 2.0 a nie kończyć..... :diabel:
A tak na poważnie: najpierw się zastanów czy chcesz oszczędzać paliwo za wszelką cenę i jeździć wyjątkowo spokojnie, czy raczej liczą się osiągi np. przy wyprzedzaniu w trasie gdy w samochodzie siedzą 4 osoby plus bagaż. I wtedy będziesz wiedział jaki silnik.

Jeździłeś T25 z 1.8 VVTi?

I AM THE LAW

PostNapisane: 28 cze 2012, o 11:20 
Coś wie...
Coś wie...

RG napisał(a):

Jeździłem T27 FL 1.8, podejrzewam że nie ma dużych różnic z T25, a jak już to raczej jest lepiej w T27. Zrobiłem jakieś 500 km takim samochodem. I zdecydowałem się na 2.0.

PostNapisane: 28 cze 2012, o 11:24 
Guru
Guru

Marcinelli napisał(a):
RG napisał(a):

Jeździłem T27 FL 1.8, podejrzewam że nie ma dużych różnic z T25, a jak już to raczej jest lepiej w T27. Zrobiłem jakieś 500 km takim samochodem. I zdecydowałem się na 2.0.

Miałem przyjemność pościgać się z panem w T25 2.0 kombi. I miał nieznacznie lepsze przyspieszenie niż moja 1.8. Silnik 1.8 ładnie wkręca się na obroty. Poza tym nie odczuwałem żeby był to muł podczas wyprzedzania, nawet jak podróżowały nim 3 dorosłe osoby i bagaż. 1.6 to owszem - w T25 jest nieporozumieniem. Ale jednostka 1.8 daje spokojnie radę.

I AM THE LAW

PostNapisane: 28 cze 2012, o 11:31 
Coś wie...
Coś wie...

RG napisał(a):
Miałem przyjemność pościgać się z panem w T25 2.0 kombi. I miał nieznacznie lepsze przyspieszenie niż moja 1.8. Silnik 1.8 ładnie wkręca się na obroty. Poza tym nie odczuwałem żeby był to muł podczas wyprzedzania, nawet jak podróżowały nim 3 dorosłe osoby i bagaż. 1.6 to owszem - w T25 jest nieporozumieniem. Ale jednostka 1.8 daje spokojnie radę.

Ty masz sedana, a to dodatkowo daje parę dziesiątych sekundy do setki.
Między 1.6 a 1.8 w takim samym nadwoziu jest około sekundy różnicy. Między 1.8 a 2.0 jakieś .4-.5 sek. Każdy musi sobie sam ocenić czy warto.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4763 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107 ... 159  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]